Magnes

Magnes

Magnesy neodymowe są stosowane w różnych urządzeniach służących do poszukiwania rozmaitych metali, minerałów oraz innych obiektów. Wielokrotnie stosuje się je w magnetometrach, które służą do pomiaru sił i kierunków pola magnetycznego.

W poszukiwaniach geologicznych lub górniczych, magnesy neodymowe są wykorzystywane do odkrywania minerałów posiadających metale, niniejsze jak np. złoto, srebro, miedź oraz dużo innych. W takim przypadku, magnesy neodymowe są stosowane w różnorodnych typach sond magnetycznych, jakie umożliwiają na precyzyjne wykrywanie oraz zlokalizowanie źródeł magnetycznych.

Kolejnym przykładem zastosowania magnesów neodymowych w poszukiwaniach jest ich wykorzystanie w magnetycznych separacyjnych procesach, takowych jak separacja metali ze złomu lub usuwanie zanieczyszczeń z ziarna. W takim przypadku magnesy neodymowe służą do wyłapywania oraz oddzielania metalowych elementów od innych materiałów.

W poszukiwaniach skarbów magnesy neodymowe mogą jeszcze pomóc w wyszukiwaniu przedmiotów zrobionych z metalu, takowych jak monety lub broń. Jednakowoż, w niniejszym przypadku należy pamiętać o bezpieczeństwie, skoro magnesy neodymowe są niezwykle mocne i mogą przyciągnąć do siebie nie tylko metale, ale dodatkowo inne przedmioty czy poniekąd ciało ludzkie.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz